Varenr: LDSAT62AG2
Logg inn for å se dine nettopriser.Ikke kunde enda? Søk her.
1 på lager ( i Oslo)
BeskrivelseSpesifikasjonerTilbehørAlternativerLenker og Dokumenter
Beskrivelse
LD SAT 62 A G2
6.5" active Installation Monitor black
The bass-reflex design is loaded with a 6.5" custom woofer and a 1 silk dome tweeter with wave guide, which are driven by a Class AB power amplifier with 50 W continuous power and overcurrent protection. The input is a XLR-jack combo socket, an XLR socket permits looping through of the signal. Reproduction is balanced and dynamic throughout the frequency range of 55 Hz - 20 kHz and attains a maximum sound-level pressure of 108 dB. The SAT62AG2 features a switchable power saving mode that automatically switches to standby if there is no signal for 3 minutes.
The 12 mm MDF cabinet with a durable textured coating is available in black and white and equipped with M6 rigging points. An included mounting bracket offers additional possibilities for mounting; a universal joint mount is available as an accessory.
Spesifikasjoner
Product number: LDSAT62AG2
Product type: Installation Monitor
Type: active
Low/mid driver dimensions: 6,5"
Low/mid driver dimensions (mm): 165mm
Woofer magnet: Ferrite
Woofer brand: Custom-made
HF driver dimensions: 1"
HF driver dimensions (mm): 25mm
HF driver magnet: Ferrite
HF driver brand: Custom-made
Power amplifier (Class A): Class A/B
Dispersion (H x V): 60 x 60
RMS: 50W
Frequency response: 55 - 20000Hz
Max. SPL: 108dB
Protection circuits: HF Driver, over voltage
Controls: volume control, mains switch (on/off), switchable auto power mode
Display: Power
Line input connectors: 6.3 mm Jack, XLR
Line output connectors: XLR
Operating voltage: transformer, 220 V AC - 240 V AC, 50-60 Hz
Cabinet material: 12 mm MDF
Cabinet / Housing surface: texture paint
Cabinet colour: black
Cabinet construction: vented
Width: 200mm
Height: 320mm
Depth: 200mm